bocianu.atari.pl

Dirt Track Speedway

Data wydania: 23.08.2020

Pobierz: dts.xex

Kod żródłowy: https://gitlab.com/bocianu/speedway

Muzyka: LiSU


Gra Dirt Track Speedway, to prosty symulator wyścigów żużlowych, gdzie nasz motor zakręca tylko w lewo i musimy tak manewrować, aby nasz tor jazdy był optymalny, bezpieczny i najszybszy.

Na standardowej maszynie można grać we czterech: dwóch graczy na joystickach, trzeci używa spacji, a czwarty klawisza shift. Gra obsługuje także interfejs MultiJoy umożliwiając grę czterema joystickami. Na joystickach używamy tylko przycisku fire, który powoduje skręt motoru w lewo. Im dłużej trzymamy przycisk, tym mocniej zakręcamy. Motocykl "na prostych" przyspiesza automatycznie, ale podczas zakrętów sam nieznacznie zwalnia.

Gra umożliwia "szybki wyścig", w którym możemy wybrać ilość okrążeń oraz graczy, i po prostu szybko sprawdzić kto jest lepszy. Dodatkowymi trybami gry są mecze, w których możemy rozgrywać określoną z góry ilość wyścigów, lub grać do ustalonego z góry limitu punktów. Punkty przyznawane są podobnie jak w prawdziwym żużlu, czyli za pierwsze miejsce są 3 punkty, za drugie 2, a trzecie miejsce premiowane jest jednym punktem. W przypadku dyskwalifikacji, punktów nie dostajemy wcale.

Gra zapamiętuje też najlepsze czasy dla poszczególnych ilości okrążeń, oraz pamięta najlepszy czas pojedynczego okrążenia. Daje to dodatkowe możliwości "maksowania" czasów i wyników.